Založ si blog

Plus pre predsedu vlády Igora Matoviča a mínus pre ministra zdravotníctva Mareka Krajčího

Oceňujem, že Kancelária predsedu vlády SR, ktorej bol zaslaný na vedomie návrh Spoločenstva vlastníkov bytov uverejnený na tomto blogu pod názvom Ukončí nová vláda „vodárenské nevoľníctvo“ slovenských občanov?

https://fb102.blog.pravda.sk/2020/07/29/ukonci-nova-vlada-vodarenske-nevolnictvo-slovenskych-obcanov/

ako potvrdzuje žiadosť Kancelárie predsedu vlády SR zaslaná v lehote 30 dní na vedomie,  ma informovala o odstúpení podnetu ministerstvu životného prostredia.

Úplne iný prístup som však zaregistroval zo strany ministerstva zdravotníctva a ministerstva spravodlivosti.

Ak porovnávam komunikáciu s ministrami Smeru-SD a súčasnými ministrami, som nútený konštatovať, že smerácki ministri ma síce vždy oblbovali a podstate problému sa vyhli ale v lehote 30 dní som dostal aspoň písomné potvrdenie.

Rozdiel v komunikácii vo veci krádeže najväčšej nemocnice na liečenie TBC o ktorej som písal na tomto blogu v príspevku s názvom Ako sa dá ukradnúť najväčšia nemocnica na liečenie TBC a respiračných chorôb na Slovensku i v Česku, alebo ako ľahko prísť k majetkom na postkomunistickom Slovensku!https://fb102.blog.pravda.sk/2017/11/05/ako-sa-da-ukradnut-najvacsia-nemocnica-na-liecenie-tbc-a-respiracnych-chorob-na-slovensku-i-v-cesku-alebo-ako-lahko-prist-k-majetkom-na-postkomunistickom-slovensku/ spočíva v tom, že minister zdravotníctva MUDr. Marek Krajčí, ktorého ako lekára by táto problematika mala zaujímať aj v kontexte so súčasnou korona-pandémiou, na Informáciu o životy a zdravie ohrozujúcej situácii v podtatranskom regióne po zrušení infekčného oddelenia v Poprade a krádeži najväčšej Špecializovanej nemocnice na liečenie TBC a respiračných chorôb v Kvetnici od marca 2020 nereagoval ani len formálnym potvrdením príjmu v obligátnej 30 dňovej lehote.

Predmetný list mu bol odoslaný 24. marca 2020 v mene združenia bývalých politických väzňov a je uverejnený na stránke združenia http://www.szcpv.org/20/pandemia.html

Združenie nedostalo potvrdenie prijatia listu ani od novej ministerky spravodlivosti Mgr. Márie Kolíkovej.

Zdá sa, že špekulanti s nehnuteľnosťami a podvodníci, ktorí sa zmocnili areálu nemocnice v Kvetnici môžu pokojne spávať aj za súčasnej garnitúry a nikto z kompetentných nemá záujem z titulu svojej funkcie a v záujme ochrany životov a zdravia občanov, podniknúť kroky k podaniu návrhu súdu na vydanie neodkladného opatrenia, ktorým by súd do právoplatného rozhodnutia vo veci prikázal, aby  o využití objektu bývalej Špecializovanej nemocnice v Kvetnici rozhodlo ministerstvo zdravotníctva a zároveň požiadať, aby bolo obnovené infekčné oddelenie v nemocnici v Poprade.  

V liste sa uvádza, že v prípade zákonného vyšetrovania bez zasahovania do nezávislosti prokuratúry a polície  by vyšlo najavo, že na podvode sa podieľal bývalý minister zdravotníctva nominant SNS Valentovič a osoby prepojené z organizovaným zločinom do ktorých rúk sa dostali lukratívne pozemky a nehnuteľnosti  areálu nemocnice v Kvetnici.
Dnes je  najbližšia nemocnica s infekčným oddelením v Prešove a Ružomberku, pričom objekt v Kvetnici a pozemky vo vlastníctve osôb spájaných s organizovaným zločinom  už 12 rokov chátrajú.  Je dokázateľné, že nezisková organizácia podnikateľa Jána Bynca bola zriadená účelovo s jediným zámerom – získať areál nemocnice. Podvodné založenie neziskovej organizácie, potvrdzuje samotný výpis OR SR podnikateľa Jána Bynca, ktorý podniká v oblasti stavebných prác a je známy viacerými medializovanými kauzami a kontaktmi na politikov. Ako dokazujú zverejnené správy neziskovej organizácie vyplýva z nich, že nevykonáva žiadnu všeobecne prospešnú činnosť na ktorú bola založená.

  Zákon o neziskových organizáciách  hovorí, že ak je nečinnosť dlhšia ako 12 mesiacov, na návrh štátneho orgánu alebo osoby, ktorá osvedčuje právny záujem, súd rozhodne o zrušení organizácie. 

Pôvodný zámer špekulantov s pozemkami, zmeniť územný plán na výstavbu rodinných domov nevyšiel po tom, čo pamiatkový úrad vyhlásil park pri nemocnici za kultúrnu pamiatku a rozsiahle neudržiavané pozemky parku sa stali pre oficiálne evidovaných vlastníkov bremenom. Ján Bync sa chcel budovy zbaviť a ako potvrdzuje článok z Denníka N zo dňa 27. 2. 2019 s názvom „Kvetnický zemepán Bync núka Popradu zvláštne nadobudnutú nemocnicu za 1 milión eur“https://dennikn.sk/blog/1383641/kvetnicky-zemepan-bync-nuka-popradu-zvlastne-nadobudnutu-nemocnicu-za-1-milion-eur/

V článku sa uvádza, citujem: „Ján Bync má blízko Smeru. Kryl ho aj Kováčik. V minulosti nadobudol majetok bývalej nemocnice v Kvetnici záhadným spôsobom. Dnes ho ponúka Popadčanom za takmer 1 milión eur.

Nikto z novinárov si nepozrel zákon o neziskových organizáciách, ktorý v ustanovení § 31a nepripúšťa predaj prioritného majetku, jeho prevod založenie alebo použitie na zabezpečenie záväzkov tretej strany.

§ 31a

Prioritný majetok

(1) Prioritný majetok na účely tohto zákona je tá časť majetku štátu, ktorú vkladá štát ako zakladateľ alebo spoluzakladateľ do neziskovej organizácie podľa osobitného zákona12) a ktorá je určená výlučne na zabezpečenie všeobecne prospešných služieb.

(2) Prioritný majetok nemožno založiť ani ho inak použiť na zabezpečenie záväzkov neziskovej organizácie alebo tretej osoby, nemožno ho predať, darovať ani prenechať do nájmu alebo do výpožičky.

(3) Prioritný majetok nie je predmetom likvidácie.

(4) K nehnuteľnostiam, ktoré sú prioritným majetkom, vzniká v prospech štátu právo zodpovedajúce vecnému bremenu, ktoré sa zapisuje do katastra nehnuteľností.

Po odmietnutí ponuky mestom, dňa 17. 5. 2019 došlo k účelovej zmene vlastníckeho vzťahu údajne podľa zistení Občianskej iniciatívy za udržateľný rozvoj územia Poprad-Kvetnica tzv. zlúčením – splynutím a oficiálne je už budova nemocnice vedená na neziskovú organizáciu Blumental – Ústav sociálnej, komunitnej a zdravotnej starostlivosti, n.o. IČO, 52427170 so sídlom, Jilemnického 4, 080 01 Prešov, Slovenská republika, s ktorou sa legislatívnou dierou v zákone „zlúčila“ pôvodná nezisková organizácia Jána Bynca s názvom Odborný liečebný a sociálny ústav n.o., IČO: 42 092 396 so sídlom na tej istej adrese Jilemnického 4, 080 01 Prešov. Do tejto neziskovej organizácie Jýn Bync ako zakladateľov nastrčil s ním prepojené osoby, Elenu Vojtášková, Miroslava Gajka  ako riaditeľa Ing. Michala Ďurkoviča.

Opäť sa potvrdzuje, že tak ako o riešenie nemal záujem bývalý minister zdravotníctva Drucker a kompetentní z VÚC, rovnako o to nemá záujem ani nový minister zdravotníctva Krajčí. |Všetci menovaní boli vyzvaní k podaniu návrh na vydanie neodkladného opatrenia, aby do rozhodnutia súdu bola Nemocnica v Kvetnici daná do správy štátu, pretože ak  nezisková organizácia s predmetom činnosti liečebné a sociálne služby vlastní  nemocnicu  a 12 rokov ju nechá chátrať ide buď  o svetový unikát alebo o trestný čin podvodu!

František Bednár

Krádež špecializovanej nemocnice v Kvetnici prebehla v súlade so zákonom

30.08.2020

Stanovisko k odpovedi právneho odboru ministerstva zdravotníctva SR vo veci krádeže najväčšej špecializovanej nemocnice na liečenie TBC a respiračných chorôb v Kvetnici. Vážený pán Minister, listom zo dňa 24. 3. 2020, sme Vás na podnet viacerých občanov, ktorí po voľbách očakávali, že jednou z priorít novej vlády bude podľa programového [...]

Kedy bude 21. august 1968 na Slovensku pamätným dňom?

16.08.2020

Pamätník v Poprade, odhalený 21. augusta 2002 je na Slovenku stále jediný so štatistikou obetí, aktuálnej v tom čase, a popisom tragických udalostí, ktoré poznamenali osud našej krajiny a jej občanov. Bohužiaľ aj to hovorí o tom ako sa staviame k našej minulosti. Snahu reformných komunistov na čele s Alexandrom Dubčekom o neutralitu a spravodlivejšiu [...]

Ukončí nová vláda „vodárenské nevoľníctvo“ slovenských občanov?

29.07.2020

Spoločenstvo vlastníkov bytov Námestie sv. Egídia 102 Námestie sv. Egídia 102/10, 058 01 Poprad Vážený pán Predseda vlády SR Igor Matovič KANCELÁRIA PREDSEDU VLÁDY Nám. slobody 1, 81370 Bratislava premier@vlada.gov.sk Poprad 28. 7. 2020 Vec: Návrh na novelizáciu Zákona č. 442/2002 Z. z. o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách a o zmene a doplnení zákona č. [...]

Ukrajina, lietadlo, pád

Na Ukrajine sa zrútilo vojenské lietadlo, zahynulo najmenej 22 ľudí

25.09.2020 22:35, aktualizované: 23:05

Na palube lietadla An-26 bolo sedem členov posádky a 21 študentov. Bol to cvičný let s kadetmi.

cesta, doprava, okresná cesta,

Čelná zrážka slovenskej dodávky v Rakúsku, dvaja ľudia zahynuli

25.09.2020 21:26

Dvaja ľudia v piatok zahynuli pri vážnej dopravnej nehode pri dolnorakúskej obci Angern an der March.

lieky - tableta - choroba

Súkromné zdravotné poisťovne kritizujú úvahu o zlúčení odvodov

25.09.2020 20:50

Možné zlúčenie zdravotných a sociálnych odvodov môžu podľa súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera zhoršiť zdravotnú starostlivosť na Slovensku.

Silvia Porubanova,

Slovenské národné stredisko pre ľudské práva bude viesť Porubänová

25.09.2020 19:51

Novou výkonnou riaditeľkou Slovenského národného strediska pre ľudské práva sa stala sociologička a odborníčka na rodovú rovnosť Silvia Porubänová.

František Bednár

Priniesol november 1989 skutočne slobodu a demokraciu?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 60597x
Priemerná čítanosť článkov: 2886x

Autor blogu

Kategórie