Založ si blog

Ako sa dá ukradnúť najväčšia nemocnica na liečenie TBC a respiračných chorôb na Slovensku i v Česku, alebo ako ľahko prísť k majetkom na postkomunistickom Slovensku!

 

 

Je po voľbách do VÚC preto tento článok nie je politickou reklamou. Informovanosť vo verejnom záujme by mala patriť k základným princípom každého demokratického a  právneho  štátu. 

129393-nemocnica-v-poprade-kvetnici-clanokw

Foto:zdroj: 

https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/207460-nemocnica-v-kvetnici-je-prazdna-hovori-sa-o-zaniku/

Špecializovaná nemocnica respiračných chorôb v Poprade-Kvetnici stratila pre nepodpísanie zmluvy so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou až 70 percent príjmov.

Chamtivosť a bezohľadnosť  tzv. kapitálotvornej vrstvy, ktorú vygeneroval zamatový prevrat v novembri 1989, nepozná hranice. Štátny majetok, ktorý vytvárali generácie sa presunul na súkromné účty a listy vlastníctva novodobých zlatokopov prepojených s politickou mafiou. Názornou  ukážkou  tohto hyenizmu a budovania si blahobytu na úkor biedy vlastných občanov, neraz doháňaných k sociálnym samovraždám, je prípad zlikvidovania  a následnej krádeže v súlade so zločineckými zákonmi prijatými politickými gaunermi,   kedysi slávnej  a vyhľadávanej  liečebne v Kvetnici pri Poprade, ktorá sa špecializovala na pacientov s TBC a pľúcnymi chorobami.

Táto nemocnica postavená v roku 1920, prežila niekoľko politických systémov a druhú svetovú vojnu. Neprežila však politický banditizmus, ktorý nastúpil po transformácii reálneho socializmu na komunistický kapitalizmus.  Poprad s lukratívnou polohou pod Vysokými Tatrami, má smolu na bezohľadné a po majetkoch bažiace  a nenásytné indivídua, ktoré ako supy zacítia korisť  na niekoľko kilometrov. Ešte horšie skončil Popradský pivovar s 200 ročnou tradíciou, ktorý je dnes zbúraný a pivo s popradskou značkou sa varí v Poľsku.

               Všetci,  ktorí vedia o osude kvetnickej liečebne, nechápavo krútia hlavou.  Ako je možné, že bola zrušená a bacilonosiči s TBC z radov ľudí v sociálnej núdzi dnes ohrozujú zdravie  verejnosti, keďže ich  nikto nelieči po tom čo sa stal zo zdravotníctva biznis a ovládla ho skupina Penta a ďalšie skupiny prepojené na politickú mafiu. Osobne som poznal dnes už nebohú Janu Gurovú z Popradu, ktorá mala TBC a zomrela na podchladenie v blízkosti popradskej stanice. Niet preto pochýb, že po obnovení výskytu tzv. choroby chudobných –TBC, sa už politickí zločinci, rozhodnutím zrušiť liečebňu v Kvetnici, dostali na hranu zákona a dopúšťajú sa trestného činu všeobecného ohrozenia formou  šírenia infekčných chorôb.  Nemocnica v Kvetnici mala svoje nezastupiteľné postavenie, pretože kvôli nižšej nadmorskej výške  bola vhodná aj pre pacientov s kardiovaskulárnymi ťažkosťami, ktorí nemohli byť hospitalizovaný v Národnom ústave tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch kvôli vysokej nadmorskej výške.

               Keďže nikto z novinárov, chorých ľudí, odborníkov, turistov a verejnosti nedostal od kompetentných z ministerstva zdravotníctva odpoveď, prečo liečebňa umiestená v areáli uprostred lesov s ovzduším, ktoré patrí k najčistejším u nás, už roky chátra, rozhodol som hľadať odpovede a vysvetlenie, kto stojí za likvidáciou jednej z najlepších  nemocníc na liečenie respiračných chorôb na Slovensku i v Česku, v ktorej pracovali najlepší odborníci s veľmi kvalitným prístrojovým vybavením. Podobný osud totiž hrozí aj špičkovej vojenskej nemocnici v Novej Polianke, ktorú chcú prestavať na hotel. Liečebňa  Penzak v Novom Smokovci pred niekoľkými rokmi skončila v konkurze a už sa tam dávno nelieči. v lete 2017 zmenila majiteľa, keď ju kúpil bratislavský podnikateľ (s rómskymi koreňmi) Slavko Mitráš. Ten je pár rokov majiteľom okázalo zrekonštruovaného Hotela Alfa v Giraltovciach.

               Ako je možné, že do rekonštrukcie modernej kuchyne sa tesne pred zrušením liečebne v Kvetnici investovali vysoké  finančné prostriedky a podľa viacerých vyjadrení  táto nemocnica nebola vôbec zadlžená a ešte v roku 2007 ju ocenili manažérstvom kvality. Trestuhodným a odsúdeniahodným  rozhodnutím zrušili zo dňa na deň zariadenie, ktoré výborne fungovalo viac ako deväťdesiat rokov, hovoria Kvetničania a nie len oni sa pýtajú.

Kto stál za likvidáciou?

 Rozhodnutie zrušiť Špecializovanú nemocnicu respiračných chorôb dodnes nikto nevysvetlil. Dokonca sa ani nevie, kto vlastne priamo stál za likvidačným rozhodnutím z roku 2008.

Bližšie informácie sa nepodarilo získať ani Denníku Plus jeden deň, ktorý uviedol, že niektorí viac či menej zainteresovaní, ktorí si však neprajú byť menovaní, hovoria, že liečebňu zrejme chystali do privatizácie pre vopred vybraného záujemcu.  Z dostupných informácii je zrejme, že na lukratívny objekt areálu liečebne si brúsila zuby Penta. V roku 2006 však vyhral voľby Smer a nastal boj o areál medzi štátom a Pentou v ktorom Penta ťahala už za kratší koniec. Ministerstvo zdravotníctva, ktoré ovládalo Všeobecnú zdravotnú poisťovňu, so zámerom vytlačiť Pentu z Kvetnice,   neuzavrelo zmluvu so zariadením, čím nemocnica prišla o 70% príjmov. Týmto rozhodnutím prišlo o  prácu 102 lekárov a zdravotných sestier.  Potvrdilo sa, že medzi Pentou a Smerom nie je v podstate žiadny rozdiel, pretože ako Pente tak aj Smeru išlo len o to ako získať areál liečebne pre  budúci výhodný biznis, bez ohľadu na dopady na občanov Slovenska. V prípade Kvetnice sa zamestnanci stali rukojemníkmi a obeťami sporu dvoch skupín, ktoré sa správajú ako organizované zločinecké skupiny.

            Uvádzam zistené skutočnosti, ktoré nikto doposiaľ nemal odvahu uverejniť a ktoré odhaľujú osoby, stojace   za bezprecedentnou  krádežou liečebne v Kvetnici, na základe ktorých podám žiadosť ministrovi zdravotníctva SR, vedeniu Prešovského samosprávneho kraja a ďalším kompetentným, vrátane poslancov NR SR  a v mene  okradnutých občanov Slovenska  ich požiadam o prijatie adekvátnych krokov k prešetreniu likvidácie nemocnice v Kvetnici a následne k právnym krokom potrebných pre zrušenie prevodu vlastníctva liečebne na Neziskovú organizáciu založenú v roku 2005 ministerstvom zdravotníctva a zamestnancami, ktorá zrejme  poza chrbát ministerstva previedla v roku 2009 liečebňu na inú neziskovku založenú podnikateľom  Jánom Bincom. Podobný prípad vyvedenia štátneho majetku sa už riešil, skončilo to na súde a dodnes sa v tom jednom konkrétnom prípade nemôže ministerstvo hospodárstva dostať k lukratívnej budove v Bratislave, ktorý ukradol  podnikateľ napojený na HZDS. Odpovede treba preto hľadať na ministerstve zdravotníctva SR.

 Keďže vo výpise  z registra neziskových organizácii

http://www.ives.sk/registre/detailrno.do?action=uplny&formular=&id=149348

Špecializovaná nemocnica respiračných chorôb Poprad-Kvetnica, n.o. – v likvidácii v časti, v časti Zakladatelia pre danú neziskovú organizáciu, nie sú uvedené  mená žiadnych osôb  a nie je známe ani kto bol riaditeľom, je preto potrebné mená týchto osôb vrátane riaditeľa neziskovej organizácie  zistiť.

               Ak nezisková organizácia s predmetom činnosti liečebné a sociálne služby vlastní  nemocnicu  a 9 rokov ju nechá chátrať ide buď  o svetový unikát alebo o trestný čin podvodu!

               Neziskovú organizáciou s názvom Odborný  liečebný a sociálny ústav n.o. Jilemnického 4, Prešov 080 01, účelovo založil spoločník a konateľ spoločnosti PKB Invest  Ján Bync.  Ako potvrdzuje List vlastníctva KÚ Poprad č.  5996 spoločnosť Jána Bynca PKB invest sa takto   darovacou zmluvou dostala de fakto úplne zadarmo k vlastníctvu celého areálu nemocnice aj s pozemkami vo výmere niekoľko tisíc m2.   Niečo podobné by bolo nemysliteľné v každom demokratickom a právnom štáte kde by páchatelia takejto krádeže skončili v base, nie však na Slovensku.

Existuje dôvodné podozrenie z vopred dohodnutého zrušenia Liečebne v Kvetnici v roku 2008 prvou vládou Smeru SD pod vedením R. Fica s pripravovaným zámerom liečebňu aj s areálom dostať do súkromného vlastníctva.

Bez  rozhodnutia zhora by následný účelový prevod na základe darovacej zmluvu na neziskovú organizáciu nebol možný.  Je potrebná zmena legislatívy, ktorá zabráni účelovému zakladaniu neziskových organizácii, cez ktoré sa vopred pripravený záujemcovia prepojení s politikmi dostávajú k majetku štátu a to úplne zadarmo.

Je potrebné uviesť kto je konateľ a spoločník PKB invest Ján Bync a na koho je prepojený.

 

               Oficiálne je známe jeho prepojenie s bývalým predsedom PSK MUDr. Petrom Chudíkom, keďže je „dvorným“ dodávateľom stavebných prác pre PSK.  Ja zarážajúce, že  prešovský župan ako lekár, ktorý skladal Hippokratovu prísahu a  má zabezpečiť dostupnú zdravotnú starostlivosť v rámci PSK, nikdy   v minulosti nevzniesol žiadne námietky k likvidácii nemocnice v Kvetnici  a nevadilo mu, že sa dostala na základe darovacej zmluvy do vlastníctva neziskovej organizácie so sídlom v Prešove, ktorú účelovo založil jemu určite dobre známy Ján Bync.  Pýtam sa tiež prečo bývalý predseda PSK Chudík pri chronickom nedostatku miest v zariadeniach sociálnych služieb pre seniorov  a poradovníkoch nikdy nenavrhol využiť liečebňu v Kvetnici, ktorá už 9 rokov chátra  ako zariadenie sociálnych služieb pre seniorov? Bolo by to totiž ideálne miesto na zriadenie zariadenia sociálnych služieb pre celý PSK. Je potrebné pripomenúť, že druhú polovicu parku, ktorý kedysi celý patril ku kvetnickej liečebni, vlastní spoločnosť K&Ž z Kežmarku. V nej opäť figurujú osoby spájané so slovenským podsvetím a napojené na  niekdajšieho podtatranského bossa Ondreja Žembu. http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=6459&SID=8&P=1 pre ktorého prešovský župan žiadal milosť v prípade jeho odsúdenia za vydieranie v roku 2005 kedy bol ministrom spravodlivosti Daniel Lipšic.

               Rozhodol som sa ako vždy v minulosti, keď ľahostajná väčšina mlčala za túto nemocnicu, skôr ako sa z tejto nemocnice stane nový luxusný hotel, nový komplex Bonaparte, alebo hospic pre nemeckých dôchodcov, že poskytnem všetky relevantné informácie strane Nezávislosť a jednota NAJ, ktorá bude zárukou, že podnikne  všetky právne kroky k zrušeniu podvodného vlastníctva nemocnice v Kvetnice neziskovou organizáciou založenou konateľom PKB invest Jánom Byncom:

  • Prvým krokom bude návrh mimosúdnej dohody v súčinnosti s ministerstvom zdravotníctva, aby nezisková organizácia darovacou zmluvou previedla celý areál nemocnice na VÚC alebo ministerstvo zdravotníctva.
  • Pokiaľ to Ján Bync strana NAJ vyzve nového župana PSK Majerského, aby PSK ukončil s  ním  všetky zmluvy za stavebné zákazky k čomu bude vyzvaný aj predseda Košického samosprávneho kraja. Súčasne  bude podaný podnet Generálnej prokuratúre SR pre trestný čin podvodu, keďže nezisková organizácia s predmetom činnosti zdravotné a sociálne služby tieto neposkytuje z čoho je zrejme, že sa jednalo o podvod so zámerom získať nemocnici do vlastníctva a po čase, keď  ľudia zabudnú, ju využiť na podnikateľské účely.

               Vo verejnom záujme bude podaný návrh, aby PSK v zmysle svojej povinnosti zabezpečiť dostupnú zdravotnú starostlivosť a sociálne služby, obnovil  v nemocnici v Kvetnici riadnu činnosť a časť areálu využil ako zariadenie sociálnych služieb pre celý Prešovský samosprávny kraj, čo by dôchodcovia čakajúci na poradovník a ich príbuzní  určite privítali.  Toto malo byť už dávno psou povinnosťou bývalého predsedu PSK MUDr. Petra Chudíka, ak by mu išlo skutočne o záujmy občanov a nie o kšefty a klientelizmus s ním spriaznených podnikateľov.

               Niet preto pochýb prečo Smer SD podporoval na župana  MUDr. Petra Chudíka,  napriek tomu, že R. Fico dostal otvorený list, ktorý preukazoval konflikt záujmov v prípade spoločností 1 a 2. FVE Humenné, v ktorých je prešovský župan 50%-ným spoločníkom a ktoré na fotovoltaické elektrárne dostali dotáciu od štátu vo výške 11 mil. eur. (Konateľom a druhým 50%-ným spoločníkom je  František Závacký, bratranec primátora Popradu Švagerka, obvineného z jazdy autom pod vplyvom alkoholu). Smeru neprekáža ani to, že predseda PSK tieto spoločnosti odkúpil od osoby v médiách spájanej s mafiou. Teda od človeka, ktorého spomínaná spoločnosť K&Ž vlastní aj polovicu parku, ktorý patril k nemocnici v Kvetnici. O týchto skutočnostiach bola informovaná aj Európska komisia.

Ján Bync preferuje biznis so štátom

Portál aktuality.sk 14. 3. 2016 uviedol, citujem: „Ján Bync, spoločník a konateľ spoločnosti PKB invest, má medzi prešovskými podnikateľmi povesť človeka, ktorý má až výnimočný talent nájsť si zakaždým cestičku k tým správnym kontaktom v politike. A potom, keď ho už považujú za svojho človeka, to už ide pri získavaní zákaziek ako po masle. Za Dzurindovej vlády si mal omotať okolo prsta vtedajšieho prednostu Krajského úradu v Prešove. Bolo to prospešné kamarátstvo, priam ako z učebnice. Krajský úrad mal vtedy pod palcom všetky školy v najväčšom kraji, bola to éra, keď sa vo veľkom začínali meniť staré okná za plastové. Kto sa vtedy vedel obracať, lukratívne objednávky sa len tak sypali.

fotiek v galérii

Ján Bync má medzi prešovskými podnikateľmi povesť človeka, ktorý má až výnimočný talent nájsť si zakaždým cestičku k tým správnym kontaktom v politike.

 

„Si veľký somár, keď si nevieš omotať okolo prsta nejakého papaláša, najlepšie cez sponzorstvo rovno celú stranu. Lebo, zlatý môj, pamätaj si, že najlepším partnerom pre nás stavbárov je štát. Ten nepozerá cez lupu na každý cent, ja by som už inú zákazku ako pre štát nezobral,“ poradil údajne jednému podnikateľovi z východného Slovenska, ktorý sa Byncovi posťažoval na problémy s neplatiacimi firmami. Sám sa veľmi dôsledne držal tejto zásady. A tak sa vďaka úzkym kontaktom s pravými či ľavými politikmi dostal k mnohým lukratívnym prácam, najmä k tým vysúťaženým vo verejnom obstarávaní. PKB invest zrekonštruoval v Prešove starý robotnícky hotel na policajné riaditeľstvo, uzatvoril v konzorciu s Metrostavom zmluvu na výstavbu urgentného príjmu v košickej nemocnici, ktoré pre podozrenie z machinácií pri verejnom obstarávaní preverovala polícia a bol aj víťazom tendra na prestavbu výmenníkových staníc na kultúrne punkty na košických sídliskách. Od marca má začať PKB invest rekonštruovať historickú budovu Štátneho divadla v Košiciach.“

Meno Jána Bynca sa objavuje aj v súvislosti s vyšetrovaním s výsledkom “skutok sa nestal“ v prípade jedného z najväčších tendrov v zdravotníctve, ktoré  zastavil šéf špeciálnej prokuratúry Dušan Kováčik .

Všetky tieto prípady majú spoločného menovateľa,  nekonečná nenásytnosť týchto žralokov prepojených s politickou mafiou, bez ktorej by ich kšefty neboli možné.

Obeťou  týchto gaunerov sú však vždy len obyčajní občania Slovenska, ktorých majú za hlupákov. Pýtam sa preto, dokedy sa ešte nimi necháme okrádať?

 

František Bednár

Poznámka:

List vlastníctva a iné dokumenty sú uverejnené  na stráne http://necenzurovane.net/naj/naj37.html

 

S príspevkom súvisiace:

https://www.zzz.sk/clanok/3966-vedenie-nemocnice-v-kvetnici-odmieta-spajanie-spravnej-rady-so-skupinou-penta

Vedenie nemocnice v Kvetnici odmieta spájanie správnej rady so skupinou Penta

 

https://www.sme.sk/c/2380069/do-ustavu-v-kvetnici-vstupila-penta.html

Do ústavu v Kvetnici vstúpila Penta

 

https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/207460-nemocnica-v-kvetnici-je-prazdna-hovori-sa-o-zaniku/

Nemocnica v Kvetnici je prázdna, hovorí sa o zániku

 

http://www.pluska.sk/regiony/stredne-slovensko/kvetnica-odkvitla-jedinecna-nemocnica-ziva-prazdnotou.html

Kvetnica už odkvitla?! Jedinečná nemocnica zíva prázdnotou

https://spis.korzar.sme.sk/c/7293625/liecebny-ustav-v-popradskej-kvetnici-chatra-uz-sest-rokov.html

Liečebný ústav v popradskej Kvetnici chátra už šesť rokov

  1. júl 2014 Dominika Braná, sita

 

http://dennik.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy/661307-v-tatrach-konci-liecebna-klinika-zmenia-ju-na-hotel

V Tatrách zatvoria nemocnicu. Aby ju hneď prestavali na hotel

http://orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Bync&MENO=J%E1n&SID=0&T=f0&R=1

Ján Bync  Obchodný register

http://orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Byncov%E1+&MENO=&SID=0&T=f0&R=on

 

https://dennikn.sk/5230/prokurator-ocistil-rasiho-spoluziaka-nahravky-telefonov-nepomohli/

Prokurátor očistil Rašiho spolužiaka, nahrávky telefonátov nepomohli

Vyšetrovanie jedného z najväčších tendrov v zdravotníctve zastavili napriek odpočutým telefonátom na tému, kto koľko ponúkne.

 

Spoločnosti PKB Invest sa podľa Korzára darilo v tendroch košickej radnice, ktoré mala na starosti Hložného firma. PKB Invest sponzorovala aj VIP ples Ďakujeme 2013, na ktorý hostí pozýval košický primátor Raši zo Smeru.

 

https://www.aktuality.sk/clanok/453104/stavebnici-bojuju-o-peniaze-za-odvedenu-pracu-doplacame-na-to-ze-nas-protivnik-je-nedotknutelny/

Stavebníci bojujú o peniaze za odvedenú prácu: Doplácame na to, že náš protivník je „nedotknuteľný“!

 

https://www.cas.sk/clanok/441909/kauza-urgentny-prijem-v-kosiciach-pro-tender-a-pkb-sa-vzburili-podaju-zalobu/

Kauza urgentný príjem v Košiciach: Pro-tender a PKB sa vzbúrili, podajú žalobu

1Galéria >

Košický „urgent“ spomínajú v súvislosti s kartelovým škandálom.

https://kosice.korzar.sme.sk/c/8181994/podnikatel-bync-o-milionovom-tendri-nikoho-som-nepodviedol-nic-neukradol.html

Podnikateľ Bync o miliónovom tendri: Nikoho som nepodviedol, nič neukradol

https://www.facebook.com/daniel.lipsic/posts/10207317224221481

https://www.po-kraj.sk/sk/vysledky-vyhladavania.html?words=zmluvy+s+PKB+Invest

 

Trafená hus zagágala – alebo za koho kope Asociácia rozpočítavateľov tepla a vody Slovensko! Pomerové rozdeľovače nie sú certifikovaným meradlom tepla, preto by mala Generálna prokuratúra prešetriť či sa nejedná o podozrenie z podvodu so spôsobením škody veľkého rozsahu

01.07.2024

Po medializácii prípadov spôsobených vyhláškou č. 503/2022 Z.z, ktorá upravila spôsob rozpočítavania tepla v bytových domoch za rok 2023 sa ozvali samozvaní odborníci a analytici, ktorí majú výhrady k ministerkou Denisou Sakovou avizovanej novele kontroverznej vyhlášky. V článku na objednávku správcovskými spoločnosťami založenej Asociácie [...]

Hirmanova vyhláška č. 503/2022 neprináša spravodlivejšie rozúčtovanie nákladov za teplo ale naopak prehlbuje energetickú chudobu !

01.12.2023

Ako je zrejme z názvu blogu rozhodol som preto podať ministerke hospodárstva žiadosť o podanie návrhu novely zákona č. 657/2004 Z. z. Zákon o tepelnej energetike a vyhlášky Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky č. 503/2022 Z.z. z 19. decembra 2022, ktorú v náväznosti na blog z januára 2022 ako doplnenie uverejňujem v plnom znení. Vážená pani ministerka [...]

Slovensko potrebuje namiesto vlády odborníkov vládu so sedliackym rozumom

15.09.2023

Po takmer štyroch rokoch chaosu a nekompetencie verejnosť očakáva, že voľby 30. septembra prinesú namiesto prázdnych a jalových rečí o podpore obnoviteľných zdrojov energie v čase energetickej krízy konečne aj reálne kroky k zrušenie nezmyselných zákonov a nariadení. Ako som sa presvedčil naši „odborníci“, ktorí vystriedali rozpadnutú vládu Eduarda [...]

paríž

Do terasy parížskej kaviarne vrazilo auto: Jedna obeť a štyria ľudia v kritickom stave

17.07.2024 22:41

Vodič ušiel, spolujazdec mal pozitívny test na alkohol a drogy, uviedol zdroj z prostredia polície.

New York

Nad New Yorkom za bieleho dňa preletel meteor, potvrdila NASA

17.07.2024 21:58

Ohnivá guľa letela rýchlosťou asi 66 000 kilometrov za hodinu a klesala pod pomerne strmým uhlom.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Zahraničná politika na štyri svetové strany je v prospech občanov. Plánuje cestu do Číny, vyjadril sa aj k Orbánovým cestám

17.07.2024 21:29, aktualizované: 21:30

Sedemnásteho júla 1992 som bol 27-ročným elévom v Slovenskej národnej rade, povedal predseda vlády.

slnečné jazerá, senec

Život mali pred sebou. Na Slnečných jazerách sa utopili dvaja mladíci

17.07.2024 21:13

Mladíci skočili do jazera z vodného bicykla a už sa nevynorili.

František Bednár

Priniesol november 1989 skutočne slobodu a demokraciu?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 137885x
Priemerná čítanosť článkov: 4755x

Autor blogu

Kategórie